Понеділок, 01.03.2021, 23:22

Приветствую Вас Гість | RSS | Главная | Діти у сфері медіа | Регистрация | Вход

Мультиплікаційні фільми невипадково улюблені дітьми різного віку. Яскраві, видовищні, образні, з одного боку, і прості, ненав'язливі, доступні з іншого, мультики, близькі за своїми розвиває, виховним можливостям казці, грі, живого людського спілкування.
читати далі

Формування читача за допомогою періодичних видань

Велика-бо користь буває чоловікові від науки книжної, бо книги вказують нам і навчають нас, як іти шляхом покаяння, і мудрість, і стриманість здобуваємо зі слів книжних. Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості. Книга – бездонна глибина, ми ними в печалі втішаємось, вони – узда для тіла і душі, мудрість велика.
Із «Повісті минулих літ»

Знати і розуміти – основні принципи, якими керується людина свідома. За свою історію людина накопичила неймовірну кількість знань. Часом випадково, часом у дар, а часом тяжким трудом давались вони їй. Щоразу дізнавшись про щось нове, вона відчула радість пізнання, в ній прибувало людського, її внутрішні межі розширювались, аби вмістити ще більше світла. Адже знання – це світло.
Чим більше людина дізнавалась і розуміла, тим більше хотіла вона донести свої знання іншим. Так зародились мова й писемність, так народилася книга – одна з найвеличніших перемог людства. Неможливо переоцінити подвиг Йогана Гутенберга, який у 1461 році створив друкарський верстат і тим самим зробив книгу надбанням не лише монастирів і приватних бібліотек, але й усього людства.
Книга – святий інструмент, він творить особистість. У книгах – мудрість тисячоліть, наше минуле, теперішнє, майбутнє, наша розрада. Тому дуже важливо той скарб берегти й примножувати, і що не менш важливо – виховувати, плекати нових читачів.
Формувати читача слід починати змалечку, бо діти – ґрунт пречудовий. Те завдання лягає на плечі викладачів, вихователів, і, в першу чергу – на батьків. Та якщо вчителі в тім ділі підковані методом і роками досвіду, то у батьків із розвитком у дитини приязні до читання можуть виникнути певні труднощі, як то – небажання дітей читати. Тому багато батьків зостаються байдужими та покладаються лише на навчальний процес у школі. Це дуже неправильно, бо дитина має розвиватися не тільки у стінах школи, але й у вільний від навчання час. Батьки та вчителі повинні спільними зусиллями виховувати в дитини любов до читання.
Сучасний ринок дитячої періодики представлений не одним десятком найменувань і продовжує розвиватись і розвивати наших дітей. До того ж якість видань, форма та зміст дедалі ліпшають. У контексті нашої теми варто сказати, що окремі журнали ставлять собі за конкретну мету розвинути в дитини інтерес до читання. Зокрема, дитячий міжнародний журнал «Пізнайко», що працює на ниві виховання дітей вже 15 років.
Текстовий матеріал журналу поділяється на пізнавальну інформацію та художню літературу. Вірші та коротенькі оповідання підкріплюються чудовими малюнками найкращих дитячих ілюстраторів України та Росії. Саме яскраві ілюстрації покликані розбудити інтерес дитини до тексту. Дитина бачить цікаву картинку, яка привертає її увагу, проте не дає повної картини побаченого. Тому, аби повністю задовольнити свій інтерес, дитина починає читати. Сама, без примусу, засвоює літературний матеріал та отримує від цього задоволення. Пізнавальний матеріал подається з ігровим завданням. Певна річ, дитина радше побавиться, аніж стане читати. Саме тому вона обирає ігрове завдання. Тут себе і проявляє методика журналу – аби розв’язати завдання, потрібно дізнатись, що написано в тексті. Любов дитини до гри настільки сильна, що прочитати невеличкий текст не становить жодних зусиль. Таким чином дитина розвиває як ерудицію, так і логіку та увагу, на які спрямовані ігрові завдання, що їх вигадують редактори.
Важливу роль на шляху формування свідомого читача відіграє наставник. Батькам чи викладачу дуже важливо допомагати в читанні, апелювати до власного досвіду дитини, активізувати її емоційну та інтелектуальну сфери, підключити до процесу пізнання. Щоденна клопітка праця в тому руслі прокладає шлях до духовного зростання дитини. Кожна нова прочитана нею сторінка, кожне нове запитання, кожний власний висновок – етапи цього нелегкого шляху. Шляху, що ним прямує свідома особистість.

 

Сайт Переможець

Підведено підсумки міського конкурсу сайтів педагогів та методоб'єднань.Сайт "Першачок" посів 3 місце! Вітаємо!!

Пошук

Дитячий майданчик

Все для вчителя

Поспілкуємось

Годинник

Календар

«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Цікава фраза

Наше опитування

Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Жахливо
4. Непогано
5. Погано
Всього відповідей: 56

Наша кнопка

МИ БУДЕМО ДУЖЕ ВДЯЧНІ, ЯКЩО ВИ РОЗМІСТИТЕ НАШУ КНОПКУ У СЕБЕ НА САЙТІ

Статистика

Зарегистрировано на сайте:
Всего: 453
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них:
Модераторов: 0

Администраторов: 4
Проверенных: 1
Обычных: 448

Из них:

Парней: 55
Девушек: 397
OnLine
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Онлайн:
Нас відвідали: