Понеділок, 23.04.2018, 14:38

Приветствую Вас Гість | RSS | Главная | Батьківська порадниця | Регистрация | Вход

Головна » Статті » МЕДІАОСВІТА » Діти у сфері медіа

ВПЛИВ КОМП'ЮТЕРА НА ЗІР ДІТЕЙ
Зір людини, сформований в ході тривалої еволюції, виявилося мало пристосоване до зорової роботи з комп'ютерним зображенням.
Екранне зображення відрізняється від природного тим, що воно:
- Самосвітне, а не відображене;
- Має значно менший контраст, який ще більше зменшується за рахунок зовнішнього освітлення;
- Не безперервне, а складається з дискретних точок - пікселів;
- Мерехтливе, тобто точки з певною частотою запалюються і гаснуть;
- Не має чітких меж (як на папері), тому що піксель має не ступінчастий, а головний перепад яскравості з фоном.
Зорове навантаження зростає із-за необхідності постійного переміщення погляду з екрану на клавіатуру і паперовий текст. Крім того, статична поза під час роботи, що повторюються руху і нераціональна організація робочого місця можуть приводити до виникнення розладів скелетно-м'язової системи, які супроводжуються численними симптомами - головні болі, відчуття випирання очного яблука, затуманення зору, літаючі мушки й райдужні кола.
Широке розповсюдження комп'ютерів в світі викликало цілий ряд скарг на здоров'я користувача ПК і найбільша їх кількість припадає на захворювання очей. Вже в перші роки комп'ютерного буму лікарі-офтальмологи почали шукати об'єктивні зміни органа зору у користувачів ПК. Зараз вже ясно, що ніяких органічних захворювань очей тривала зорова робота з комп'ютером не викликає!
Єдина зміна, що може відбуватися в органі зору в результаті такої роботи - це поява (або прогресування вже наявної) короткозорості.
   Результати дослідження, проведеного в Каліфорнійському університеті, виявили чіткий зв'язок між комп'ютером і розладами зору у дітей. З'ясувалося, що близько 30% з 37 мільйонів дітей у США, які сидять за комп'ютером вдома або в школі, відчувають надзвичайні навантаження на зоровий апарат, що вимагає спеціальних окулярів. Зорові перевантаження за комп'ютером пов'язані з тим, що діти не знають міри в іграх. Вони рідко роблять перерви, в результаті їх погляд довго сфокусований на моніторі, що може спричинити за собою порушення акомодації. Діти часто не звертають уваги на втому очей і можуть витримати високі навантаження.
З недавніх пір в офтальмологічній та оптометріческой літературі утвердився термін «комп'ютерний зоровий синдром». Як же проявляється цей синдром і які його симптоми? Скарги можна розділити на дві групи: «зорові» і «очні». До перших відносяться - зниження гостроти зору, уповільнення перефокусування ближніх предметів на дальні і назад (порушення акомодації), швидке стомлення при читанні.
До других: печіння в очах, болі в області очних ямок, чола, біль при русі очей, почервоніння очей.
Зазначені скарги зустрічаються у користувачів ПК і залежать від часу безперервної роботи за екраном, так від її характеру. Цей синдром торкнувся і дітей, багато з яких починають користуватися комп'ютером до того, як навчаться ходити.
Звичайно ж у сучасному житті без комп'ютера не обійтися. Але як же з «неминучого зла» перетворити його на дійсно корисного помічника?
По-перше необхідно правильно обладнати робоче місце дитини. Для цього необхідно встановити відеотермінал на спеціальному столику так, щоб задня панель була звернена до стіни. Екран не повинен розташовуватися напроти вікон або інших прямих джерел світла, які дають відблиски на екрані. Умови освітленості в кімнаті грають велику роль у збереженні зорового комфорту. Загальна освітленість в кімнаті повинна бути в межах 300-500 люкс. Якщо приміщення світле, то вікна повинні мати штори або жалюзі. Крім загальних ламп, які висвітлюють кімнату, необхідна місцева яскрава (не менше 60 Вт) лампа з хорошим щільним абажуром, яка висвітлює лише текст, з яким працює користувач. Відстань від монітора комп'ютера до очей - 60-70 см, але не менше 50 см. Необхідно стежити, щоб діти в процесі роботи не наближалися до екрану.
Для забезпечення точного та швидкого читання інформації повинна бути можливість переміщення відеомонітора біля своєї осі в межах + _ 30 і нахил вперед 85, і тому 105 з фіксацією в цьому положенні. Клавіатура повинна бути зручною для виконання роботи двома руками.
Безперервна робота з екраном ПК повинна бути не більше:
- Для учнів 10-11 класів на 1-му годині занять - 30 хвилин, на 2-му - 20 хвилин;
- Для 8-9 класів - 20-25 хвилин;
- Для 2-5 класів - до 20 хвилин;
- Для дітей 6 років в індивідуальному режимі не більше 10 хвилин.
Рекомендовано кожні 20-25 хвилин проводити вправи з профілактики зорової втоми. Дещо більший час користування монітором дозволяється тільки в «Школах юних програмістів», що влаштовуються під час канікул. Домашні заняття школярів з комп'ютером повинні укладатися в ті ж тимчасові рамки.
Дітям до 3-х років не слід дозволяти користування компьютером: це  для них занадто високе зорове і емоційне навантаження.
Доведено, що у 3 / 4 працюючих за комп'ютером страждають від «сухого ока».
Як показали проведені дослідження японськими лікарями, у трьох людей з чотирьох, які проводили за екраном комп'ютера по кілька годин на день, розвивається «синдром сухого ока», який проявляється червоністю в очах, підвищенням сльозоточивості або навпаки, відчуттям сухості в очах. Синдром сухого ока провокує розвиток найрізноманітніших захворювань очей. В основі розвитку цього синдрому лежить рефлекторна реакція око на «невидимі» коливання зображення, характерні для комп'ютерних моніторів. Інакше кажучи, коли людина працює за монітором, через перенапруження зору у нього порушуються захисні очні рефлекси, в першу чергу миготіння і сльозовиділення. У результаті поверхня очних яблук пересихає, що створює ідеальні умови для розвитку мікроорганізмів і приводить до порушення живлення всіх тканин ока. Офтальмологи рекомендують використовувати в боротьбі з «сухим оком» штучну сльозу. Цей препарат зволожує кон'юнктиву і рогівку, перешкоджає утворенню ушкоджень епітелію або ж стимулює їх загоєння. Ці препарати широко використовується в багатьох країнах для профілактики і лікування синдрому сухого ока.
Таким чином, можна сказати, що до початку нового століття ми зіткнулися з новою все більш частою формою очної патології - комп'ютерним зоровим синдромом. Розробка технічних і медичних засобів профілактики цієї патології є найважливішим завданням сучасної науки.
Категорія: Діти у сфері медіа | Додав: Татьяна (27.01.2013)
Переглядів: 468 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Сайт Переможець

Підведено підсумки міського конкурсу сайтів педагогів та методоб'єднань.Сайт "Першачок" посів 3 місце! Вітаємо!!

Пошук

Дитячий майданчик

Все для вчителя

Поспілкуємось

Годинник

Цікава фраза

Наше опитування

Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Жахливо
4. Непогано
5. Погано
Всього відповідей: 56

Наша кнопка

МИ БУДЕМО ДУЖЕ ВДЯЧНІ, ЯКЩО ВИ РОЗМІСТИТЕ НАШУ КНОПКУ У СЕБЕ НА САЙТІ

Статистика

Зарегистрировано на сайте:
Всего: 420
Новых за месяц: 1
Новых за неделю: 1
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них:
Модераторов: 0

Администраторов: 4
Проверенных: 1
Обычных: 415

Из них:

Парней: 52
Девушек: 367
OnLine
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Онлайн:
Нас відвідали: